Az All-Star hétvégét február 15-én kezdik meg a celebek meccsével és BBVA Rising Stars Challenge-el, amiben a Team Shaq és a Team Chuck verseng majd egymással. Ez lesz a harmadik All-Star gála Houstonban és itt rendhagyó módon a gálák történetében először a hárompontosdobó versenyen és a többi ügyességi számban is külön verseny lesz a keleti és nyugati játékosok csatája. Tehát ha Steve Novak a New York Knicks játékosa nyeri meg a tripladobó versenyt akkor egy pontot szerez keletnek. A celeb meccsen sokan vesznek részt az Egyesült államok és más országok hírességei közül. Pl.: Usain Bolt, a régi NBA-s nagyságok közül Clyde Drexler, Dikembe Mutombo, Sean Elliott (Arizónából) és Bruce Bowen. Itt a teljes lista (ebből a listából mindenkit felsoroltam akit ismertem:http://www.nba.com/2013/news/as.celebrity.game/02/07/sprinter-usain-bolt-grammy-winner-ne-yo-highlight-celebrity-game-rosters/index.html). A BBVA Rising Stars Challenge csapatait Shaquille O'Neal (Team Shaq) és Charles Barkley (Team Chuck) választotta ki az első és másodévesek közül. Hogy hogy azt meg lehet tekinteni ezen a videón:
Shaq még Kemba Walkert és Tyler Zellert választotta, míg Chuck Isiah Thomas és Alexey Shved mellett döntött.
Szombaton a D-League, vagyis az NBA tartalékok ligájának All-Star meccsét a Sears Shooting Stars esemény követi. Itt minden csapat kiválaszt egy mostani jó dobót, egy visszavonult jó dobót és a város WNBA (női NBA) csaptának jó dobóját. Kijelölt helyekről kell egy dobást bedobni és aki a leggyorsabban befejezi a menetet egy félpályás dobással az nyer. A félpályás dobással mindhárman próbálkoznak, de csak ezzel mert a többinél be van osztva hogy ki melyiket dobja. Ezután jön a Taco Bell Skills Challenge, amiben a játékosoknak egy akadálypályán kell átküzdeniük magukat a lehető legkevesebb idő alatt. Keletet Jrue Holiday, Brandon Knight és Jeff Teague képviseli, a szerintem esélyesebb nyugati csapatot Tony Parker, Damian Lillard és Jeremy Lin képezi. Látszik hogy sajnos a sztárok kimaradtak, szinte egyedül a hárompontosdobó versenyben indulnak a kategória legjobbjai ami nagyon rossz hír. A már említett hárompontosdobó versenyen öt darab helyről kell a legtöbb triplát bedobni. Egy helynél öt labda áll a játékos rendelkezésére, amik közül az ötödik az ún. "Money Ball" kettőt ér. Versenyzők keletről: Paul George, Kyrie Irving és Steve Novak. Mindhármukról külön erre az alkalomra összeállítás készült. Ezek azok felsorolási sorrendben vagyis első George aztán Irving, majd Novak:
Irving győztes kosarai, George és Novak tömérdek hárompontosa után nézzük a nyugatiakat. Ryan Anderson, Matt Bonner, Stephen Curry. A videók ugyanígy sorrenben:
A hárompontosok után jönnek a zsákolások. A Sprite Slam Dunk Contest résztvevőit már nem a zsűrik hanem az interneten szavazók pontozzák. Reklámnak mindenképpen jó, de szerintem ezzel ezúttal mellélőttek az NBA All-Star szervezői. Nincs olyan sok mondanivalóm a zsákolóversennyel kapcsolatban. A versenyzőknek be kell húzniuk a labdát a gyűrűbe. Átugorhatnak autókon illetve mindenféle segédeszközt használhatnak a trambulinon kívül. A zsákolóverseny résztvevői keletről: Gerald Green, Terrence Ross, James White. A zsákolásaik ról videó is készült én pedig bemutatom őket a szokásos sorrenben.
A Slam Dunk Contest nyugati indulói: Eric Bledsoe, Jeremy Evans, Kenneth Faried.
A vasárnapi program pedig al All-Star meccs, amiről már esett szó. búcsúzásul itt van mind a 10 kezdő karrierjének top 10 jelenete!