Legjobbja (játékos): LeBron James. Idén teljesen megérdemelten megnyeri negyedik MVP címét. Remek adottságait és remek játékintelligenciáját remekül kamatosítja.
Rekorddöntője (j): Stephen Curry. Ray Allen rekordját döntötte meg 272 hárompontossal csak az idei szezonban. Curry egyébként is fantasztikus szezont fut, úgyhogy ha nem sérül meg a Warriorsra szép jövő várhat.
Sérültjei (j): Sajnos ők sokan vannak. Derrick Rose, Rajon Rondo és Kobe Bryant időrendi sorrendben.
Sérültjei (csapat): A Boston Celtics. Azzal a balszerencse hullámmal együtt is beverekedték magukat a rájátszásba keleti hetedikként.
Alulteljesítője (j): Nehéz kérdés. Andrew Bynum nem is játszott, de talán épp ezért érdemli meg ezt a kétes díjat. Jövőre javíthat, kérdés a 76ers-ben teszi majd ezt meg.
Alultaljesítője (cs): Akinek ez kérdés nem követte idén az NBA-t. Persze hogy a Lakers. Bajnokesélyes csapattal végül a hetedik helyen zártak, ami nem rossz ahhoz képest hogy tegnapig a rájátszáshelyük is kérdéses volt.
Újjáépítője (cs): Az Orlando Magic. Idén kezdték el az újjáépítést és nagy az esély hogy már a mostani drafton elsőként válasszanak.
Pontkirálya (j): Carmelo Anthony. Kevin Durant királyságát megtörve viszonylag alacsony (persze az eddigi pontkirályok között) 28.7-es meccsenkénti pontátlaggal lett ebben a kategóriában a legjobb.
Pontkirálya (cs): A Denver Nuggets. A gyors rohanós játékra épülő csapat meccsenként 106 pontot szórt.
Statisztikai vezetői (j): A lepattanóknál Dwight Howard nyert 12.4-el meccsenként, a gólpasszokból Rajon Rondo (a játszók közül Chris Paul) osztotta ki a legtöbbet. Rondo 11.4-et, Paul 9.7-et. Blokkokban Serge Ibaka végül megelőzte Larry Sanders-t 3-al átlagban.