Naptár

Kategóriák

A másik blogom:

Facebook oldal

Feedek

Bejegyzések

Szabadon igazolható játékosok nyáron

2013.06.23. 17:04 | balko67 | Szólj hozzá!

Ezek a játékosok maguk döntik el, hogy melyik ajánlatot akarják elfogadni, mert előtte a csapatuk nem kínált nekik új szerződést, vagy elbocsátották őket. Nézzük ebben a kategóriában kik a legnagyobb nevek és hova mehetnének.

Dwight Howard

Howard lehet marad a Lakersnél. Ennek ellenére sok csapat fog harcba szállni érte. Centergondokkal küzd a: Celtics, a 76ers, a Bucks, a Bobcats, a Mavericks és még sorolhatnánk. Mivel nincs csapata és nem valószínű, hogy belemegy egy sign and trade-be nem lehet elcserélni. A sign and trade-ben a játékost előbb leszerződtetik, majd elcserélik. Reális állomáshely lehet egy bajnoki címre ácsingózó Howardnak a Mavericks. A Houston is elképzelhető lenne számára. Milyen jó csapat lenne a Rockets vele. A Bucks is a konferencia egyik legjobbja lehetne, de onnan meg lehet hogy elmegy Monta Ellis, sőt Brandon Jenning is.

Chris Paul 

Chris Paul egy egész klubot tud megváltoztatni. Sok csapat verseng érte, de a Clippers mindent megpróbál majd, hogy megtartsa. A Houstonba érdekes lenne, a Mavericksnek nagyon nagy szüksége van rá, mint minőségi irányító, a Hawks egy nagy sztárra spórolva engedte el Josh Smith-t. Akármelyik csapat viszi el fényes jövő előtt áll.

Josh Smith

Josh Smith egy remek játékos, aki középtávolról és a festékből is veszélyes. A Hawks szeretné megtartani, de nagy valószínűséggel távozik. Én személy szerint a Philadelphia 76ersben képzelném el. A szokásos Houston, Dallas és a többiek őt is megpróbálják megszerezni. Nem hiszem, hogy Nowitzki helyett szerződtetné majd a Mavericks, ezért inkább a rakétáknál lenne jó helye. 

Andrew Bynum

Nem tudom melyik csapat fogja bevállalni azt, hogy egy kiváló fiatal játékost szerződtessen, aki csak néha néha egészséges, ráadásul ha nem az akkor megsérül bowlingozás közben, flamencózik stb. Talán a Charlotte Bobcats bevállalná.

David  West

Szerintem mindenképp marad a Pacersben. Ennyi.

Al Jefferson

Őt is rengeteg csapat próbálja elvinni, mint Howardot. a szokásos Atlanta, Dallas, Houston trió mellé ide még beszáll a Washington Wizards és a New Orleans Pelicans. A két utóbbi playoff csapat lehetne vele. 

Manu Ginobili

Ő is marad. Ginobili nem fejezi majd be a pályafutását máshol csak a San Antonióban.

Andre Igoudala

Andre Igoudala egy jó védő, aki kell a Nuggetsbe. A Hawksnak is kell egy jó dobóhátvéd, hogy a Jazzről már ne is beszéljünk. A Utah egy élcsapat lenne, ha sikerülne megtartani Paul Millsappet, Al Jeffersont és megszerezni Andre Igoudalát. Erre azonban nagyon kevés az esély. Főleg hogy lehet Igoudala is szívesebben maradna Denverben.

Paul Millsapp

A másik Jazzt nagy valószínűség szerint elhagyó magasember jó lehetne Josh Smith helyére Atlantába. Vagy ha Smith marad, akkor szóba jöhet a Dallas, Houston csapat, de a Mavericksnek ugye van egy Nowitzki-ja, aki mondjuk már nem a régi de akkor is. 

Monta Ellis

Monta Ellis nem lenne rossz Dallasba. Képes sok pontot szerezni, de a védekezésével még lehetne mit kezdeni. Mindenképpen szüksége van egy pontdobára a Mavericksek és Ellis a jobbak közé tartozik.

Ez csak egy ízelítő volt a nyár eseményeiből. Nemsokára draft, amivel holnap részletesen foglalkozok.

Címkék: átigazolások Jazz Lakers Bobcats Nuggets Rockets Pacers Hornets Bucks Hawks Wizards Mavericks Clippers Pelicans

Az NBA nagydöntő meccsei

2013.06.21. 10:30 | balko67 | Szólj hozzá!

Első meccs: Tony Parker kosara

Az első meccset hatalmas várakozás előzte meg. Mint minden NBA nagydöntőt. A korai Heat vezetés egészen a harmadik negyed végéig nagyjából kitartott, amikor is az eladott labdákból feljöttek a san antonióiak. A végén, mikor a Spurs 90-88-ra vezetett Tony Parker csúszva-mászva, de valahogy bedobta a négy pontos különbséget jelentő kosarat, amit már nem lehetett egy hárompontossal kiegyenlíteni. Máshogy sem sikerült. Mindegyik meccsről készült egy remek kisfilm is. Ez az elsőről:

Második meccs: James blokkja

Szorosan indult a meccs, az első negyedben döntetlenre álltak a csapatok és a második félidő kezdetén is csak 50-45-re vezetett a Heat. A negyedik negyedben aztán bekattant valami. A Spurs adta el a labdákat és nem tudott dobóhelyzetbe kerülni, míg a Heatnek minden bement. És aztán jött James nagy blokkja szerencsétlen Tiago Splitteren. A mérkőzésen Mario Chalmers volt a meglepetésember, aki 19 ponttal vette ki a részét a kiütésből. Danny Green hármasai itt még nem voltak elegek a győzelemhez...

Harmadik meccs: a Green & Neal show

A Spurs kiütéses győzelme is szorosan indult, de aztán néhány Gary Neal triplával egy kicsit elhúzott a San Antonio. Ettől megjött az önbizalmuk, a Heatnek viszont elment, ráadásul Danny Green is belelendült. De még hogy! 9-ből hetet vágott be a meccsen. Neal tízből hattal zárt. Ezen a meccsen a duó segítségével megdöntötték az döntőben egy meccsen dobott hárompontosok rekordját. 

Negyedik meccs: Wade & James show

Ezt a meccset élőben nem láttam, úgyhogy inkább a videóra hagyatkozok. abból kitűnik, hogy egymás mellett haladtak a csapatok, majd Dwyane Wade megadta a szükséges lökést a Heatnek, így sikerül elérniük, hogy a párharc biztosan Miamiban fejeződjön be. 

Ötödik meccs: Manu a big boy game-en

Manu Ginobili a szezonban először kezdett és ezzel ő lett Marcus Camby után a második, aki egyszer sem kezd az alapszakaszban és a rájátszásban, majd a döntőben a kezdőötös tagja lesz. Manu élt is a lehetőséggel. Megadta a lökést az elején a Spursnek és így a meccs abból állt, hogy a Miami kapaszkodott, visszajött, majd megint lecsúszott. Hiába játszott Ray Allen zseniálisan, Tony Parker 26, Danny Green és Manu Ginobili 24 pontjára nem volt elég fegyvere a Heatnek.

Hatodik meccs: fejvédő, Allen, blokk

A hatodik meccset a Spurs kezdte jobban, főleg Tim Duncan volt remek az első félidőben de végig szoros volt. A vége felé ellépett a Spurs 5 ponttal Tony Parker remek triplájával és kettesével. Szinte mindenki azt hitte eldőlt, néhányan még haza is indultak. A bedobás után LeBron James -aki elvesztette a fejvédőjét és utána megtáltosodott- az első hárompontost mellédobta, viszont a támadólepattanó után újra hozzákerült a labda és ezúttal már nem hibázott. Kawhi Leonard csak az egyik büntetőt dobta be így három pontos különbségnél jöhetett a Heat. Ismét Jameshez került, de most is hibázott, de a lepattanót Bosh szedte le, aki kiosztotta Ray Allennek a sarokba és 5.2 másodperccel a vége előtt ő be is dobta. A hosszabbításban három pontos Heat vezetésnél a Spurs dobta be a labdát az oldalvonalról, de Danny Green nehéz hárompontoskísérletét Chris Bosh leblokkolta. Ezzel jöhetett a hetedik meccs.   

Hetedik meccs: Shane Battier és Lebron James triplái

A hetedik meccset a Spurs kezdte jobban és érezni lehetett az feszültséget a levegőben. Új faktor érkezett a sorozatba Shane Battier személyében. Danny Green és Gary Neal kiégett, így a Heat operált a hármasokkal. Nem is rosszul. LeBron James 5-10-et, Battier 6-8-at dobott messziről. Bosh nem dobott pontot. Hiába volt Leonard és Duncan is remek a másik oldalon, csak megközelíteni tudták a Miamit. Tony Parker 10 ponton ragadt. A meccs végére elfogyott a San Antonio, mind testben, mind lélekben, így a Miami Heat az NBA 2013-as bajnoka a Spurs 95-88-as leverésével.

Június 27-én Draft, októberben a 2013-14-es szezon. Addig nyár van, ahol a szabadügynökökre összpontosul majd a figyelem. Akkor is érdemes lesz majd követni az NBA-t.

Heatlogo.png

Címkék: videó összefoglaló eredmények playoff Heat Spurs Rekord

Furcsa szokások a ligában

2013.06.19. 15:57 | balko67 | Szólj hozzá!

A Miami Heat megnyerte a hatodik meccset, amivel a sorsdöntő hetedik meccsre is sor kerül. A hatodik derbin LeBron James elvesztette a fejpántját és utána mintha megszűnt volna addigi szenvedése. Nyilván nem a fejpánt az oka az egésznek, de azután már nem vette vissza és a Heat meg is nyerte a találkozót. Íme még néhány furca szokás röviden, mert a számítógép a meleg miatt bármikor kikapcsolhat. Ezért nem tudtam írni az elmúlt két nap.

Michael Jordan rövidnadrágjai:

Michael Jordannek az 1982-es egyetemi bajnoki cím után, amit a North Carolina egyetem színeiben nyert meg megtartotta a meccsen viselt rövidnadrágot. Szerinte szerencsét hozott. Minden NBA meccsén a mez alatt ott volt North Carolina egyetem nadrágja. Ő miatta alakult ki a hosszú nadrág divatja, mert el kellett rejtenie a rövidebbet.

Caron Butler eltiltásai:

Caron Butlernek középiskolában alakult ki az a szokása, hogy a meccs előtt megissza egy két literes Mountain Dew (amerikai energia ital) felét. Mikor Washingtonban játszott elvették tőle és eltiltották a meccsek előtti ivástól, mert rossz hatással lehet a teljesítményére. Na meg persze az egészségére is. Második balhéja is volt, ugyanis imád szívószálat rágcsálni. Mindig kért a McDonald's-ból, a Burger King-ből, vagy a Wendy's-ből újat ha ott járt. Egy meccsen tizenkettőt is elrágcsált. A kispadon felvágta őket, hogy beleférjenek a szájába. Ettől is eltiltották, nyilván nem akarták hogy megfulladjon.

Jason Terry alvása:

Jason Terry a mecsek előtt mindig az aktuális ellenfél nadrágjában alszik. Ezek viszont nem az NBA Store-ból vannak, hanem már meccsen is viselték őket. Sok ismerőse van, akik meg tudják szerezni az ellenfél használt  mezét. 

LeBron James kézfogása:

LeBron Jamesnek a csapat minden egyes tagjával titkos kézfogása van. És mindenkivel más. És minden évben más.

A Boston Celtics menüje:

A Boston Celtics játékosai nagyjából Kevin Garnett érkezése óta a kezdés előtt egy órával mindig megesznek egy mogyoróvajas-lekváros szendvicset. Egy bajnoki címet már szereztek ezzel a módszerrel, de idén meglehetősen halványak voltak. Persze Rondo nélkül. 

Ray Allen szigorú menetrendje:

Ray Allen meccsnapokon minden délelőtt 11:30-tól délután 1-ig alszik, 2:30-kor mindig csirkét eszik rizzsel és három órával a meccs előtt elmegy dobálni. Elég unalmas lehet ezt ennyi idő után is csinálni, de az ő triplájával harcolta ki a hosszabbítást a Heat, tehát működik ez a dolog. A rekordjairól, amiket Danny Green megdöntött ne is beszéljünk.

Rip Hamilton zuhanyzása:

Rip Hamilton minden bemelegítése után lezuhanyzik. Saját elmondása szerint, csak így tud koncentrálni. 

Ezzel pedig remélem sikerül visszazökkeni a napi egy bejegyzés mederbe. Addig is GAAMEEEE SEVEEEN!!!!!!!!

Címkék: érdekesség Bulls Clippers

süti beállítások módosítása